عضو هیئت مدیره انجمن علمی مغز و اعصاب ایران از شیوع بالای عصب و عضله در کشور خبر داد و گفت: بیش از هزار نوع بیماری عصب و عضله وجود دارد که عوامل اجتماعی، محیطی و ژنتیکی در بروز آنها نقش دارند.

به گزارش مهر، دکتر بابک زمانی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری دومین کنگره بیماریهای نوروماسکولار و الکترودیاگنوزیس، از بکارگیری تکنولوژی جدید سونوگرافی در بیماریهای عصب و عضله خبر داد و افزود: این روش می‌تواند در آینده جای بسیاری از روشهای تشخیصی برای بیماریهای اعصاب را بگیرد.

وی درباره روشهای بررسی عصب و عضله، گفت: نوار عصب و عضله، بهره‌ گیری از روشهای آزمایشگاهی و نمونه ‌برداری از عضله از جمله روشهای مورد استفاده در تشخیص بیماریهای عصبی عضلانی هستند.

زمانی ادامه داد: امروز استفاده از سونوگرافی عصب و عضله به عنوان روش جدید مطرح شده است که به طور حتم در آینده کاربرد بیشتری پیدا خواهد کرد.
 
وی با اشاره به اینکه می‌توان به کمک سونوگرافی عصب و عضله، بیماریهای مربوط به صدمات عصب محیطی و برخی بیماریها که امکان تشخیص به روشهای دیگر را ندارند، مورد بررسی قرار داد، گفت: دستگاههای سونوگرافی وارد کشور شده‌اند اما هنوز به صورت استاندارد و فراگیر مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.
 
استادیار نورولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با بیان اینکه بیماریهای عصب و عضله در کشور درصد شیوع بالایی دارند، افزود: متجاوز از هزار نوع بیماری عصب و عضله وجود دارد که عوامل اجتماعی، محیطی و ژنتیکی در بروز آنها نقش دارند.
 
وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از بیماریهای عصب و عضله با اختلالات ژنتیکی در ارتباط است، گفت: به همین خاطر پیشگیری در خصوص بیماری‌های عصبی و عضلانی چندان مطرح نیست و وجود ندارد.
 
به گفته عضو هیئت مدیره انجمن علمی مغز و اعصاب ایران، بیماریهای عصب محیطی هیچ ارتباطی با استرس و سایر بیماریهای اعصاب و روان ندارند.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.