كوچك‌ترين شركت‌هاي پردرآمد دنيا

از توليد پوشاك نوجوانان تا خطوط هواپيمايي كوچك جزو اين شركت‌هاي ميليون دلاري هستند

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

همواره در فهرست‌ شركت‌هاي پردرآمد دنيا، اسامي كمپاني‌هاي بزرگي به چشم مي خورد كه براساس برآوردها سالانه ميلياردها دلار به جيب مي زنند. شركت‌هايي كه نام آنها در چنين فهرست‌هاي قرار مي‌گيرد آنقدر بزرگ و پردرآمد هستند كه هركدام براي خود در زمينه‌اي كه فعاليت مي‌كنند به يكي از قطب‌هاي آن رشته تبديل مي‌شوند.

با اين حال شايد جالب باشد بدانيد كه شركت‌هايي هم وجود دارند كه اگرچه چندان بزرگ و شايد مشهور نيستند اما يك مشخصه بارز دارند و آن هم درآمدهاي ميليون دلاري آنهاست.

 «فوربس» فهرستي از  شركت‌هاي كوچك اما پردرآمد منتشر كرده است. در اين مطلب با ۱۰ شركت نخست اين ليست، زمينه فعاليت و درآمدهاي آنها آشنا خواهيد شد.

۱. Solar Winds

زمينه فعاليت: نرم‌افزارهاي كامپيوتري

درآمد: ۲۳۳ ميليون دلار

«سيسكو سيستم» پيش‌بيني كرده است كه تا پنج سال آينده ترافيك داده‌هاي اينترنتي سه برابر افزايش خواهد يافت. شركت Solar Winds اگرچه اسمي دارد كه بيشتر تداعي كننده انرژي‌هاي سبز و سازگار با محيط‌زيست است، اما فعاليت‌هاي آن به توليدات اينترنتي مختص مي‌شود. اين شركت را «كوين تامپسون» اداره مي‌كند و در راستاي ارائه نرم‌افزارهاي مقرون به صرفه براي نظارت بر شبكه‌ها و سرورها فعاليت دارد. در سال ۲۰۰۶ اين شركت رشدي ۳۸ درصدي را تجربه كرد. «دونالد يونسه»، مدير اجرايي سابق شركت «وال ـ مارت»، Solar Winds را در سال ۱۹۹۹ راه اندازي كرد. «يونسه» تا سال ۲۰۱۰ نيز در هئيت مديره اين شركت حضور داشته است. در سال جاري ميلادي ارزش سهام Solar Winds در بورس افزايش چشمگيري داشته است.

۲. آموزش عمومي آمريكا

زمينه فعاليت: آموزش آنلاين

درآمد: ۲۹۱ ميليون دلار

«آموزش عمومي آمريكا» مركزي است كه به آموزش دانشجويان از راه اينترنت مي پردازد. اين مركز۲۸۰۰ كارمند «وال- مارت» را آموزش داده است. «والاس بوستون» مديركل «وال – مارت» نيز از جمله كساني است كه در اين مركز آنلاين آموزش ديده است. يكي از اساتيد برجسته «آموزش عمومي آمريكا»، «آلن هيل» است كهاين شركت اگرچه قطعات الكتريكي توليد مي‌كند اما بايد گفت كه قطعات توليدي اين كمپاني خاص هستند. محصولات IEC عبارتند از: تخته‌مدار برای هلی‌کوپترهای نظامی و سیستم‌های ترمز در سرعت بالا براي لوكوموتيوها.

كلاس‌هاي آنلاين او از شهرت بسياري ميان دانشجويان اين مركز برخوردار است. اين مركز توانسته از طريق آموزش آنلاين نه تنها مديراني قابل تربيت كند، بلكه درآمد هنگفتي را نيز نصيب صاحبان آن كرده است. پيشرفت‌هاي اين مركز باعث شده است كه مسئولان به فكر توسعه آن نيز بيفتند.

۳. Sturm, Ruger

زمينه فعاليت: اسلحه

درآمد: ۴۰۶ ميليون دلار

آمريكا با حدود ۳۰۰ ميليون اسلحه، كشورري است كه بيشترين و سنگين‌ترين سلاح‌هاي دنيا را در اختيار دارد. درواقع اين كشور را بايد مسلح ترين كشور دنيا دانست. نوآوري  شركت Ruger در توليد سلاح‌هاي به‌روز و جديد از جمله شاخصه‌هاي اين شركت اسلحه‌سازي است. كمپاني كوچك اما ميليوني Ruger در ۱۲ ماه گذشته هشت سلاح جديد توليد و عرضه كرده است. آمارها نشان مي دهند كه سلاح‌هاي تازه توليد شده كمپاني Ruger بيش از ۳۸ درصد درآمد آن را تا ۳۰ ژوئن به خود اختصاص داده است.

۴. شركت الكترونيكي IEC

زمينه فعاليت: توليد قطعات الكترونيكي

درآمد: ۱۴۳ ميليون دلار

اين شركت اگرچه قطعات الكتريكي توليد مي‌كند اما بايد گفت كه قطعات توليدي اين كمپاني خاص هستند. محصولات IEC عبارتند از: تخته‌مدار برای هلی‌کوپترهای نظامی و سیستم‌های ترمز در سرعت بالا براي لوكوموتيوها. وقتي اين شركت در سال ۲۰۰۲ بزگترين مشتري خود را از دست داد و «دبليو. باري ژيلبرت» كه مديرعامل آن بود نيز از سمت خود كناره گيري كرد، IEC تا مرز تعطيلي هم پيش رفت. با اين حال پس از مدتي «ژيلبرت» با اختياراتي بيش از پيش به كار بازگشت و فروش اين شركت نيز از سال ۲۰۰۴، بالغ بر ۳۵ درصد افزايش يافت.

۵. Questcor

زمينه فعاليت: بيوتكنولوژي

درآمد: ۳۴۴ ميليون دلار

داروي اصلي‌اي كه اين شركت كوچك اما پردرآمد توليد مي‌كند Acthar نام دارد و پزشكان آن را براي درمان بيماري‌هاي سيستم ايمني و بيماري‌هاي التهابي تجويز مي‌كنند. اين شركت اگرچه روندي صعودي را طي مي‌كرد اما يك اظهارنظر از سوي يكي از مسئولان اين شركت باعث شد كه Questcor از ۱۹ سپتامبر سقوطي ۴۸ درصدي را تجربه كند. اين مسئول گفته بود كه شركت دارويي Questcor قصد دارد توليد اين دارو را محدود كند.

۶. Cirrus Logic

زمينه فعاليت: توليد نيمه رساناها

درآمد: ۴۳۴ ميليون دلار

بيلان كاري اين كمپاني نشان مي‌دهد كه شركت «اپل» اصلي ترين مشتري Cirrus Logic است. در سال گذشته اپل به تنهايي ۶۲ درصد از توليدات اين شركت را خريداري كرده است. اين شركت بيش از ۱۰۰۰ اختراع را به ثبت رسانده و ۷۰۰ محصول را نيز توليد كرده است. «جيسون روود» كه اكنون مديرعامل اينآمريكا با حدود ۳۰۰ ميليون اسلحه، كشورري است كه بيشترين و سنگين‌ترين سلاح‌هاي دنيا را در اختيار دارد. درواقع اين كشور را بايد مسلح ترين كشور دنيا دانست.كمپاني است در سال ۱۹۹۵، پس از اخذ مدرك دكترايش و به عنوان يك مهندس طراح به اين شركت پيوست.

۷. شركت  rue21

زمينه فعاليت: پوشاك نوجوانان

درآمد: ۸۲۲ ميليون دلار

اين كمپاني ۸۴۳ شعبه در سراسر ايالات‌متحده دارد. اكثر شعبه‌هاي اين شركت در شهرهاي بزرگ آمريكا واقع شده‌اند و رقيب چندان سرسختي نيز ندارند. شعبه‌هاي اين كمپاني از طراحي خاصي سود مي‌برند. مثلا يكي از مواردي كه اين شركت در اختيار مشتريان خود قرار مي‌دهد اين است كه آنها هنگام امتحان‌ها لباس‌ها مي‌توانند آهنگ موردعلاقه خود را گوش كنند. همچنين در هر شعبه مشاوراني حضور دارند كه اطلاعاتي درمورد لباس نوجوانان در اختيار خريداران قرار داده و آنها را راهنمايي مي‌كنند.

۸. Medifast

زمينه فعاليت: برنامه‌هاي رژيم غذايي

درآمد: ۳۲۸ ميليون دلار

«مايكل مك‌دونالد» در ماه فوريه و پس از فوت برادرش «برادلي» كه ۱۳ سال زمامدار اين شركت بود رياست Medifast را برعهده گرفت. «مارگريت شيتز»، خواهرزاده مايكل مك‌دونالد نيز به تازگي سمت سخنگويي اين شركت را برعهده گرفته است. اين كمپاني محصولات رژيمي توليد مي‌كند و از جمله برندهايي كه به شدت موردعلاقه افراد چاق و پرخور است.

۹. IPG Photonics

زمينه فعاليت: فيبرهاي نوري

درآمد: ۵۱۴ ميليون دلار

«والنتين گاپونتسف» مديرعامل روس‌تبار اين شركت در سن ۵۱ سالگي IPG Photonics را در زيرزمين يكي از آزمايشگاه‌هاي موسسه «مهندسي راديو» در نزديكي مسكو راه‌اندازي كرد. اين شركت خيلي زود توانست به درآمدهاي كلاني دست يابد و در نوع خود جريان ساز شود. ارزش اين كمپاني اكنون ۱.۱ ميليارد دلار برآورد مي‌شود. «گاپونتسف» در سال ۱۹۹۸ شركت پردرآمدش را به ايالت ماساچوست منتقل كرد.

۱۰. Allegiant Travel

زمينه فعاليت: ايرلاين

درآمد: ۸۴۳ ميليون دلار

مديرعامل اين شركت هوايي پيش از اين پايه‌گذار شركت‌هاي هوايي « ValuJet» بوده است. ValuJet را سلف شركت هوايي AirTran Airways مي‌دانند. «موريس جي. گالاقار جي آر» مديرعامل Allegiant Travel علاوه بر اين جزو هيئت مديره كمپاني «وست‌اير» نيز بوده است. وي در سال ۲۰۰۱ به شركت هوايي Allegiant پيوست. او اكنون مهم‌ترين سهامدار اين شركت هوايي است و ۲۰ درصد از سهام آن را در اختيار خود دارد كه ارزش آن بالغ بر ۲۷۰ ميليون دلار تخمين زده مي‌شود./اقتصادآنلاین

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.