اخبار,اخبار سیاسی , حسن خمینی

یادگار امام گفت: جرم در هر بعد و فساد در هر اندازه‌ای بد است و منتخبین مردم چشم و گوش آنان بوده و به ازای نعمت انتخاب شدن توسط مردم باید توجه‌شان به این بعد بیشتر باشد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با اعضای شورای عالی استان‌ها و جمعی از نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستای سراسر کشور با اشاره به سخن حضرت موسی علیه السلام با خداوند یادآور شد: در قرآن کریم آمده است که موسی علیه السلام می‌فرماید که «پروردگارا به پاس نعمتی که بر من ارزانی داشتی هرگز پشتیبان مجرمان نخواهم بود.» (سوره مبارکه قصص - آیه 17) این بدان معناست که من خدا را در ازای این همه نعمت شکر می‌کنم و آن شکر این است که هرگز از مجرمین نخواهم بود.

وی با بیان این‌که «منتخب و معتمد مردم بودن یکی از نعمت‌های الهی است»، افزود: این نعمت به شکر احتیاج دارد و طبق آیه شریفه ذکر شده باید مراقب باشیم که از مجرمین قرار نگیریم. البته جرم به دو نوع تقسیم می‌شود؛ یک نوع جرم درونی و دیگری نسبت به حقوق مردم است. لذا مراقب باشید که اگر تصدی امور کردید جرم‌تان این نباشد که در دل‌های‌تان غرور پیدا شده و نوع نگاه‌تان به جامعه در مقایسه با گذشته تفاوتی کرده باشد. از ویژگی‌های امام بزرگ ما توجه دائمی به خدا و پالایش دائمی روح خویش بود.

وی با اشاره به جرائم انسان نسبت به جامعه و حقوق مردم گفت: مراقبت کنید چشم را به روی هر تباهی و ناهنجاری موجود در جامعه نبندید؛ زیرا جرم در هر بعد و فساد در هر اندازه ای بد است و منتخبین مردم چشم و گوش آنان بوده و به ازای نعمت انتخاب شدن توسط مردم باید توجه شان به این بعد بیشتر باشد.

یادگار امام با اشاره به این‌که «شوراها یکی از اهداف بلند انقلاب اسلامی بود که از چند دوره پیش تحقق یافته و بالنده شده است»، افزود: شوراها با تصدی و تکامل خود فاصله دارد و روز به روز اعتماد جامعه نسبت به این‌که تصدی امور به آن‌ها واگذار می‌شود باید بیشتر شود که این واگذاری در امور سیاسی در قالب انتخابات رخ داده است اما تحقق این هدف در امور اجتماعی بر عهده شوراهاست؛ بنابراین تشکیل شوراها گام بزرگی بود که در این راستا برداشته شد.

وی تصریح کرد: هرچقدر کشور به سمت حضور بیشتر مردم در تصمیم گیری‌ها برود جامعه عمق و ثبات بیشتری می‌یابد که این امر مورد هدف امام بوده است و امیدواریم که در آینده این هدف بیش از پیش تحقق یابد.

 

اخبار سیاسی - جماران

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.