تاريخ : | | نویسنده : navayeney

اخبار,اخبار بین الملل ,حمله عربستان به یمن

فشار افکار عمومی جهانی با همین اطلاعات محدود هم علیه آل سعود و جنایاتش ریاض و حامیانش را آزار می‌دهد و آنها با برقراری باصطلاح آتش بس مایلند وانمود کنند گویا مسئله تمام شده!

نظامیان متجاوز ارتش عربستان قرار است از امروز آتش بس را در جنگ علیه مردم یمن مراعات کنند. این تصمیم در جریان دیدار «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در هفته گذشته اتخاذ شد. لکن عربستان و حامیانش با یک هفته تاخیر در اجرای آتش بس و دفع‌الوقت سعی داشتند با تشدید عملیات نظامی بویژه با تمرکز حملات خود بر «صعده» و سایر مناطق مسکونی شیعه‌نشین که اقامتگاه حوثی‌ها است، طی روزهای اخیر فشار بر نیروهای مقاومت را بیشتر کنند تا بلکه آنها واداربه تسلیم شوند.

جنبش انصارالله و نیروهای مقاومت با صدور بیانیه‌ای تصریح کرده‌اند که هرگونه آتش بس مشروط به پایان محاصره نظامی یمن از طریق زمین – دریا و هوا خواهد بود. اما بعید به نظر می‌رسد آل سعود از جنایات جنگی خود منصرف شود و شکست عملیات نظامی و ناکامی طرح‌های شیطانی خود را بپذیرد.
پیش از این هم سلمان پادشاه تازه کار عربستان آتش بس یکطرفه‌ای را اعلام کرد لکن بلافاصله جنایات خود را از سر گرفت و آنچنان عملیات نظامی را تشدید کرد که حجم و دامنه تلفات و ویرانی‌های پس از اعلام آتش بس ادعائی ریاض، چندین برابر روزهای قبل از آتش بس کذائی شد.


با مروری بر عملکرد ریاض در گذشته، این بار هم بعید به نظر می‌رسد آتش بس ادعائی ریاض چندان باقی بماند و آل سعود خود را متعهد به رعایت آن بداند. طبعاً سئوال اینست که ریاض با چنین ذهنیت و کارنامه کینه‌توزانه‌ای با چه اهدافی اعلام آتش بس می‌کند و چه توطئه‌ای در سر دارد؟

1- اگرچه قدرت‌های شیطانی به حمایت از جنایات جنگی آل سعود پرداخته‌اند و رسانه‌ها عموماً همانند اکثر دولت‌ها در قبال این فجایع ضدانسانی ساکتند ولی فشار افکار عمومی جهانی با همین اطلاعات محدود هم علیه آل سعود و جنایاتش ریاض و حامیانش را آزار می‌دهد و آنها با برقراری باصطلاح آتش بس مایلند وانمود کنند گویا مسئله تمام شده! این همان روشی است که آل سعود از آمریکا و اسرائیل آموخته و سرگرم اجرای آنست.

2- روزهای گذشته «محمد بن نایف» ولیعهد جدید عربستان تلاش کرد هماهنگی با صهیونیست‌ها را مطابق نیازهای جنگی – اطلاعاتی ریاض، سازماندهی کند. از آنجا که ریاض تاکنون جنگی را تجربه نکرده، برای پیشبرد اهدافش و جلوگیری از ناکامی بیشتر، خود را نیازمند رهنمودهای آمریکا و اسرائیل می‌داند. طبعاً هر آنچه صهیونیست‌ها در جنگ غزه عمل کردند، اکنون راهکار سعودی‌ها در یمن است. آتش بس از این دیدگاه، فرصتی برای تجدید قوا، آموزش و تجهیز آل سعود به سلاح‌های جدید است.

3 – تخریب زیرساخت‌ها،‌ حمله به مساجد و بیمارستان‌ها، بمباران مناطق مسکونی، انهدام انبار آذوقه و دارو، تخریب منابع آب آشامیدنی و بالاتر از همه، محاصره کامل نظامی غزه تقریباً بدون هیچ تفاوتی در مورد یمن هم تکرار شده و می‌شود. حمله نظامی به فرودگاه‌های امدادی، بمباران هواپیماها، استفاده از بمب‌های فسفری و بمب‌های خوشه‌ای، هیچ گونه تفاوت و تمایزی میان عملکرد صهیونیست‌ها در غزه با کارنامه سیاه آل سعود در یمن باقی نگذاشته است.

سازمان دیده بان حقوق بشر حتی خبر استفاده آل سعود از سلاح‌های شیمیائی علیه مردم یمن را نیز اعلام کرده است. این بدان معنی است که آل سعود، وقاحت و کینه‌توزی را از حد گذرانده و روی صهیونیست‌ها و صدام و سایر جنایتکاران تاریخ معاصر را هم سفید کرده است.

4 – اکنون بیش از یکماه است که نیروی زمینی و گارد ویژه عربستان ماموریت یافته با تجاوز به خاک یمن، جنگ را در زمین به پیش ببرد اما نه تنها همچنان ناکام و سرخورده است بلکه نیروهای سلحشور قبایلی با ضد حمله‌های سنگین خود به عمق خاک عربستان نفوذ کرده‌اند و متصرفات استراتژیک در اعماق خاک عربستان را در اختیار گرفته‌اند.

ریاض امیدوار است با برقراری آتش بس مانع پیشروی روزافزون نیروهای قبایلی به درون خاک خود شود و فرصتی برای تجدیدنظر در استراتژی شکست خورده و ناکام خود به دست آورد.

5 - علیرغم اعلام اولیه برای تشکیل نیروهای ائتلاف به منظور مشارکت 10 کشور در جنگ علیه یمن، ریاض هنوز هم بار سنگین جنایات جنگی و پیامدهایش را به تنهائی به دوش می‌کشد. تقریباً بدون استثنا هیچ کشوری عملاً در جنگ یمن مشارکت جدی و همه جانبه‌ای که متناسب با انتظارات آل سعود باشد،‌ نداشته و ندارد.

2 آتش بس اخیر، حاصل سرخوردگی و انفعال ریاض است که از یکطرف همراهی نشده و از طرف مقابل نیز نه تنها هیچ یک از اهدافش برآورده نشده بلکه باعث همبستگی مردم یمن با نیروهای مقاومت گردیده و برای اولین بار در طول یک قرن گذشته، قبایل یمن به عمق خاک عربستان دست یافته‌اند و از نظامیان ارشد سعودی اسیر گرفته‌اند. ریاض تصور نکند که می‌تواند یمن را زیر و رو کند و بگریزد. قبائل شرافتمند و پرنفوذ یمنی به سادگی آل سعود را رها نخواهند کرد و با تعقیب متجاوزین، انتقام خونهای بناحق ریخته را خواهند گرفت. آیا آل سعود، فکر این را هم کرده بود؟

اخبار بین الملل - جمهوری اسلامی ایران

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.