مديرگروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي گفت: دولت و مجلس طوري برنامه ريزي كنند كه مازاد درآمدهاي دولت (اعم از نفتي و غيرنفتي ) جهت سرمايه گذاري در بخش خصوصي در اختيار بانكهاي تخصصي قرار گيرد. 

سيدعباس موسويان در گفت وگو با فارس افزود: دولت و مجلس در روند بودجه بندي، بنا را براين بگذارند تا مازاد درآمد حاصل از نفت در قالب اعطاي تسهيلات منطبق بر اصول شرعي و از طريق بانكهاي تخصصي در اختيار بخش خصوصي قرار گيرد.

وي گفت: با انجام اين كار ، دولت قادر مي شود تا بخشي از پروژه هاي عمراني را كه بنا داشت از طريق بودجه تامين نمايد از طريق بخش خصوصي و از طريق اعطاي تسهيلات توسط بانكهاي تخصصي از پيش ببرد.

مدير گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي اظهارداشت: اين كار چند حسن دارد و از آن جمله اينكه بودجه متزلزل نمي شود و بر اساس همان مبلغي كه مورد اطمينان دولت و مجلس بود، تحقق اهداف بودجه اي مي شود، آنهم بدون هر گونه كسري بودجه.

وي گفت: به اين ترتيب مبالغي را كه احتمال مي رود دولت مازاد خواهد داشت، بر روي آنها برنامه ريزي مي شود كه چنانچه فلان مبلغ در اختيار بانك مسكن، كشاورزي، توسعه صادرات و .... قرار گرفت در چه پروژه هايي با ترتيب چه اولويتي مصرف شوند.

موسويان افزود: بنابراين هم دولت و مجلس به يك برنامه ريزي مورد اطمينان از بودجه مي رسند و هم مازاد درآمدهاي احتمالي با (اعطا از سوي بانكهاي تخصصي به بخش خصوصي) به يك برنامه ريزي مشخص مي رسند.

وي اضافه كرد: چنانچه مازاد درآمدها بيش از ميزان مورد پيش بيني مجلس و دولت بود در اين صورت روي آن براي صندوق ذخيره ارزي برنامه ريزي صورت گيرد تا تبديل به اوراق بهادار و اسناد درآمد زاي بين المللي شود و از امكان معامله در بازارهاي مالي برخودار شود.

مدير گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي با توجه به كاهش اخير قيمت نفت در بازارهاي بين المللي گفت: مجلس و دولت بودجه 86 را براساس قيمتي از نفت تعيين كنند كه آن قيمت مورد اطمينان است (قيمت كف).

وي همچنين تاكيد كرد: دولت و مجلس در بحث تعيين قيمتي از نفت در بودجه 86 ، ضمن عدم توجه به ديدگاههاي بدبينانه، جانب احتياط را نگه دارند.

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.