هفته دوم ليگ برتر در روزهاي يکشنبه و دوشنبه اين هفته برگزار مي‌شود.

عصر ایران ورزشی - هفته اول ليگ هفته تساوي‌ها بود و فقط دو تيم سايپا و صباي قم توانستند پيروز شوند. زدن 19 گل در 9 بازي يعني 2.1 گل براي هر مسابقه آمار قابل قبولي به نظر مي‌رسد. اميدواريم در هفته دوم شاهد بازي‌ها تماشاگر پسند، پرگل‌تر و کم حاشيه‌تري باشيم.
نگاهي به بازي‌هاي روز يکشنبه مي‌اندازيم:

ملوان انزلي - راه آهن
ملوان با وجود اينکه چند بازيکن کليدي خود را از دست داده توانست يک امتياز از پرسپوليس بگيرد تا نشان دهد بدون حضور پژمان نوري، مهرداد اولادي و هادي تاميني نيز تيم خطرناکي محسوب مي‌شود. تيم فرهاد پورغلامي بايد برابر راه آهني قرار بگيرد که نسبت به فصل گذشته کاملا متحول شده است.

راه آهن با علي دايي ديگر تيمي بي‌خطر محسوب نمي‌شود هرچند پورغلامي فصل گذشته نشان داد که راه شکست دادن علي دايي را خوب بلد است و فصل گذشته در ليگ برتر و جام حذفي سه مرتبه بر تيم دايي غلبه کرد تا اولين مربي‌اي باشد که دايي را سه مرتبه در يک فصل شکست داده است.

جدال پورغلامي و دايي تماشايي خواهد بود و اين در حالي است که اين ديدار بدون حضور تماشاگران برگزار مي‌شود. ملوان به دليل اتفاقات رخ داده در بازي برگشت فينال حذفي با حکم کميته انضباطي از داشتن تماشاگر محروم است و دايي اين مرتبه در ورزشگاه خالي از تماشاگر به مصاف ملوان مي‌رود. هر دو تيم در هفته اول ليگ يک امتياز گرفته‌اند البته با اين تفاوت که تيم دايي در خانه در دقيقه 90 از شکست گريخت و ملوان در خارج از خانه بازي برده را با مساوي عوض کرد.

مس سرچشمه - فولاد خوزستان
مس سرچشمه براي اولين مرتبه در ليگ برتر ميزباني را تجربه مي‌کند و بايد ديد تماشاگران رفسنجاني به اين تيم مانند مس کرمان علاقمند هستند يا نه. مس سرچشمه در هفته اول سنگين‌ترين شکست را خورد و برابر سايپا سه بر يک تسليم شد. بعد از اين باخت البته مسي‌ها نسبت به يک بازيکن تيم سايپا اعتراض کردند و اميدوارند که نتيجه هفته اول ليگ تغيير کند اما حتي اگر چنين اتفاقي هم رخ دهد کادر فني سرچشمه به خوبي مي‌داند که هنوز تيمشان از نظر بدني و هماهنگي به وضعيت مطلوب و دلخواه نرسيده زيرا ديرتر از ساير تيم‌ها تمريناتشان آغاز شده و 14 بازيکن جديد نيز جذب کرده‌اند. بنابراين شاگردان سنجري کار دشواري براي مقابله با تيم مجيد جلالي دارند، مربي‌اي که تيمش را خوب آماده کرده است.

فولاد خوزستان هفته گذشته در خانه برابر شاهين بوشهر با تساوي بدون گل متوقف شد و جلالي اين مرتبه تيمش را براي کسب سه امتياز به ميدان مي‌فرستد زيرا او به خوبي به شرايط تيم مس سرچشمه آگاهي دارد و مطمئن است ديگر در ادامه ليگ حريفي به اين ناهماهنگي نخواهد داشت.

صباي قم - فولاد سپاهان
عبدالله ويسي كه خود را گوارديولاي فوتبال ايران مي‌داند در هفته اول دست به كار بزرگي زد و تراكتورسازي را با امير قلعه‌نويي در تبريز شكست داد تا توجه همه به او و تيم صبا جلب شود. برخيكارشناسان معتقد بودند كه صبا بدون جذب بازيكنان نامدار از گزينه‌هاي اصلي سقوط به ليگ دسته اول است اما اين تيم در بازي اول پيروز شد و حالا براي اينكه ثابت كند اين موضوع اتفاقي نبوده به دنبال شكست سپاهان ديگر تيم مدعي است.

سپاهان نيز با لوكا بوناچيچ به دنبال تكرار افتخارات گذشته است. هر چند بازيكنان بزرگي از اين تيم جدا شده‌اند با اين حال بوناچيچ گفته نبايد غصه جدايي ستاره‌ها را بخوريم. اين بازي نبرد شاگرد و استاد محسوب مي‌شود ويسي خود را شاگرد لوكا مي‌داند و مي‌گويد بايد برابر لوكا خوب درس پس بدهد زيرا لوكا او را مربي كرده است.

نفت تهران - مس کرمان
حسين فركي كه در ليگ دهم استاد تساوي‌ها لقب گرفت ظاهرا مي‌خواهد در ليگ يازدهم نيز اين عنوان را حفظ كند.فركي در هفته اول در شيراز يك مساوي از فجر گرفت و بعيد است در تهران نيز تيمش را براي برد برابر مس كرمان به ميدان بفرستد زيرا روي كاغذ قدرت مس بيشتر از نفت تهران است.

نفت در فصل نقل و انتقالات بازيكنان درگير منتقل شدن يا نشدن به استان مركزي بود و چند روزي هم تمرين نكرد. بنابراين گرفتن يك امتياز از مس نيز مي‌تواند براي فركي و بازيكنانش غنيمت باشد اما بعيد است مرفاوي و مس به مساوي راضي باشند، آنها سه امتياز را مي‌خواهند.

ذوب آهن اصفهان - تراکتورسازي تبريز
يکي از حساس‌ترين بازي‌ها در اصفهان برگزار مي‌شود جايي که نايب قهرمان آسيا برابر تيم پرطرفدار تراکتورسازي صف آرايي خواهد کرد. تبريزي‌ها که هنوز نتوانسته‌اند تيم محبوبشان را در ورزشگاه تشويق کنند احتمال دارد در ورزشگاه فولادشهر اصفهان حضور پررنگي داشته باشند تا امير قلعه‌نويي و شاگردانش در نصف جهان احساس غربت نکنند.قلعه‌نويي البته در اصفهان مرد محبوبي است زيرا سپاهان را دو بار به قهرماني رسانده و اکنون مي‌خواهد برابر ذوب آهن به برتري برسد.

نبرد تاکتيکي اين دو مربي قطعا يکي از تماشايي‌ترين بازي‌هاي ليگ در هفته دوم را رقم خواهد زد. ذوب آهن هفته گذشته برابر راه آهن در دقيقه 90 سه امتياز را از دست داد و به يک تساوي رضايت داد و قلعه‌نويي نيز برابر تيم جوان صبا شکست خورد. هر دو مربي براي برد تيم‌هايشان را روانه ميدان مي‌کنند. اگر ذوب آهن برنده شود ابراهيم‌زاده نفس راحتي مي‌کشد ولي امير قلعه‌نويي در صورت باخت سنت هميشگي خود را در ليگ برتر رعايت کرده و بازهم ليگ را بد شروع مي‌کند تا شايد پايان خوشي داشته باشد مانند اتفاقي که در سپاهان و استقلال برايش رخ داد اما قطعا در صورت شکست زير فشار انتقادها قرار مي‌گيرد.

شهرداري تبريز - سايپا
شهرداري در هفته اول يک امتياز سوغات از کرمان با خود به تبريز برد تا نشان دهد در اين فصل تيم دست و پا بسته‌اي نيست. ميثم بائو و سعيد دقيقي دو ملي‌پوش اين تيم هستند. شهرداري در اين فصل ظاهرا براي کسب رتبه‌اي آبرومند وارد ليگ شده و ديگر نمي‌خواهد تيمي باشد که مدام استرس سقوط به دسته اول را داشته باشد. آنها تيمي متحول شده‌اند اما حريف شهرداري نارنجي‌پوشان سايپا هستند که ليگ را مقتدرانه شروع کردند و پرگل‌ترين برد هفته اول را به دست آوردند و اکنون بسيار با روحيه هستند.

سايپا توانست به لطف درخشش کريم انصاري‌فرد تک ملي‌پوش خود سه بر يک مس سرچشمه را شکست دهد تا هم در صدر جدول قرار بگيرد و هم مهاجمش بهترين گلزن هفته اول باشد. بايد ديد مجيد صالح در مصاف با اولين مربي خارجي در ليگ برتر چه کاري انجام خواهد داد. صالح معتقد است تيمش را براي قهرماني در ليگ آماده کرده است.


استقلال - داماش گیلان
استقلال در هفته اول ليگ فوتبال خوبي به نمايش گذاشت. پرويز مظلومي فردا شب و در بازي برابر داماش برد مي‌خواهد و دوست دارد تيمي كه لقب كهكشاني‌ها را به خود اختصاص داده در اولين بازي‌اش در ورزشگاه آزادي پيروز از ميدان خارج شود.

دينورزاده در هفته اول در خانه برابر نفت آبادان متوقف شد، با اين حال گرفتن يك امتياز از استقلال در تهران نيز شايد خيلي بد نباشد هرچند آنها با حضور بازيكناني نظير مهدوي‌كيا كه لقب موشك را به خود اختصاص داده، محمد محمدي، محمد غلامي و ميلاد زنيدپور نيم نگاهي به سه امتياز نيز دارند. مظلومي در فصل نقل و انتقالات گفته بود فتح‌الله‌زاده از آب، كره گرفته و حالا بايد ديد اين بار مظلومي مي‌تواند از آب معدني داماش، كره بگيرد و اولين سه امتياز ليگ يازدهم را دشت كند يا خير.

از حاشيه‌هاي ديدني اين بازي، ديدار عابديني و فتح‌الله‌زاده است، مديران دو باشگاه كه زماني بر صندلي مديرعاملي دو باشگاه استقلال و پرسپوليس تكيه زده بودند و با جذب بازيكنان از تيم‌هاي يكديگر بمب‌هاي خبري منفجر مي‌كردند. البته رويارويي محمدي و استقلال هم نكته قابل توجه‌اي است.

شاهين بوشهر - پرسپوليس
پرتماشاگرترين بازي هفته در سواحل نيلگون خليج فارس برگزار مي‌شود جايي که شاهين پرطرفدار برابر پرسپوليس صف آرايي مي‌کند. شاهين در ليگ برتر همواره برابر پرسپوليس خوب بازي کرده و طرفداران خونگرم شاهين از حميد درخشان انتظار برد دارند.

استيلي نيز که در هفته اول و خيلي زود و با دريافت اولين گل صداي اعتراض طرفداران پرسپوليس را شنيد مي‌داند اگر در اين بازي برنده نشود و دست خالي ميدان را ترک کند چه فضاي پرفشار و سختي در انتظارش است. هر چند بوشهر براي استيلي شهري آشناست و او تقريبا يک فصل در شاهين بوشهر حضور داشته و با فوتبالدوستان اين شهر و تيم شاهين آشنايي کاملي دارد.

در آن سوي ميدان حميد درخشان است که به جز انگيز‌ه‌هاي عادي يک مربي براي پيروزي مقابل پرسپوليس انگيز‌ه‌هاي شخصي زيادي براي اين بازي دارد. او و استيلي هر دو گزينه سرمربيگري پرسپوليس بودند اما در نهايت کميته فني باشگاه استيلي را به درخشان ترجيح داد و درخشان اکنون مي‌خواهد توانايي‌هاي فني خود را نه فقط به استيلي که به کميته فني پرسپوليس ثابت کند. داستان هيجان انگيز دو حميد در اواخر وقت يکشنبه آغاز مي‌شود و بامداد دوشنبه به پايان مي‌رسد. بايد منتظر ماند و ديد که کدام تيم در سحرگاه دوشنبه طرفدارانشان را راضي نگه مي‌دارند و کدام يک ناراحت و غمگين خواهد بود.

 گفتنی است، ديدار نفت آبادان - فجرسپاسي، صباي قم - سپاهان اصفهان، نفت تهران - مس کرمان و استقلال - داماش گيلان دوشنبه برگزار مي‌شود.

نفت آبادان - فجرسپاسي
غلامحسين پيرواني بايد برابر تيمي قرار بگيرد كه سال‌ها سرمربي آن بوده است. فوتبالدوستان ايراني پيرواني را با فجرسپاسي مي‌شناسند اما اكنون او سرمربي نفت آبادان يا همان برزيل ايران است و بايد براي شكست فجر تلاش كند.

كلانتري سرمربي تازه‌وارد ليگ برتر مي‌گويد ديدار دو تيم در واقع دربي شيرازي است زيرا بازيكنان و مربيان دو تيم آشنايي خوبي با يكديگر دارند.

دو تيم در هفته اول نتوانسته‌اند گلي بزنند. فجر برابر نفت تهران به تساوي خانگي رضايت داد و نفت آبادان نيز برابر داماش گيلان توانست يك امتياز در رشت بگيرد. بايد ديد اين هفته پاي بازيكنان اين دو تيم به گلزني باز مي‌شود يا خير.

برنامه مسابقات و اسامي داوران هفته دوم به شرح زير است:

*يکشنبه 16/5/90
ملوان - راه‌آهن
شاهين حاج بابايي-صادق نوري-رحيم شاهين-اميرحسين فتاحي – ناظر: نادر جعفري

شاهين بوشهر - پرسپوليس
سعيد مظفري زاده –محمدرضا ابوالفضلي-سعيد علي نژاديان-اشکان خورشيدي-ناظر: زاهد بحريني

ذوب‌آهن - تراکتورسازي
محمود رفيعي-رضا سخندان-بهروز بهروان –محمد ملکي-ناظر: حسين نجاتي

شهرداري تبريز - سايپا
احمد صالحي-محسن فريماني-سجاد طوري-غلامرضا جباري- ناظر: فريدون اصفهانيان

مس سرچشمه - فولاد خوزستان
فرشيد افشار-رسول فروغي-عليرضا کناري-قاسم واحدي –ناظر: سعيد بطحايي

*دوشنبه 17/5/90
صنعت نفت آبادان - فجرسپاسي
محسن قهرماني-بابک داوري-سعيد قاسمي-رضا کرمانشاهي-ناظر: مسعود مرادي

صباي قم - فولاد سپاهان
سيد مهدي سيد علي-عليرضا کهوري-غلام آموزگار-جمشيد دانش مهر- ناظر: محمد پيروز رام

استقلال - داماش گيلان
يدالله جهانبازي-عليرضا منصوري-سعيد زارع-محمدرضا اکبريان- ناظر: علي خسروي

نفت تهران - مس کرمان
حسين زرگر-حسن کامراني فر-حميد نظري-رسول رهبرنام- ناظر: عبدالله باعزم


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.