تاريخ : | | نویسنده : navayeney
پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان ولترنت با ارائه اسنادی معتبر، از ناکام ماندن تلاشهای امریکا برای سرقت 1.5میلیارد دلار از دارایی های لیبی پرده برداشت.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، ولترنت درگزارشی به قلم تیری میسان، روشنفکر فرانسوی که از دو ماه پیش برای کشف حقایق جنگ لیبی دراین کشور به سر می برد نوشت: آمریکا روز دوشنبه هشتم اوت تلاش کرده است 1.5 میلیارد دلار متعلق به دولت لیبی را بدزدد، اما در نهایت آفریقای جنوبی مانع از این کار شد.

اسناد موجود در این زمینه که ولتر نت آن را برملا می کند گواه این است که اعضای شورای ملی انتقالی لیبی وکارمندانشان به طور مستقیم حقوق بگیر سازمانی امریکایی هستند.

روز سه شنبه نهم اوت 2011 سانا خان دبیر کمیته تحریم های مربوط به قطعنامه 1970 شورای امنیت پیام سوزان رایس نماینده دائم امریکا در سازمان ملل متحد را به اعضای این کمیته رسانده است.

در این پیام که نسخه ای از آن بدست ولتر نت رسیده و در این سایت قابل مشاهده است، واشنگتن قصد خود را برای برداشت 1.5 میلیارد دلار از دارایی های متعلق به بانک مرکزی لیبی، نهاد سرمایه گذاری لیبی، بانک خارجی لیبی ، صندوق سرمایه گذاری لیبی در افریقا و شرکت ملی نفت لیبی را به اطلاع کمیته مذکور می رساند.

واشنگتن با این استدلال که این برداشت زمانی که با اهداف بشردوستانه و غیرنظامی صورت گیرد قانونی است خاطر نشان می کند که این مبلغ را به صورت یک جانبه به نحو زیر مصرف خواهد کرد:

پانصد میلیون دلار برای سازمان های بشردوستانه به انتخاب امریکا برای تامین نیازهای بشردوستانه کنونی و نیازهای قابل پیش بینی، پانصد میلیون دلار برای شرکت های تامین سوخت و کالاهای بشردوستانه ضروری، پانصد میلیون دلار برای پرداخت حقوق و هزینه های کارمندان لیبی، هزینه های غذایی، برق و دیگر خریدهای بشردوستانه.از این مبلغ، صد میلیون دلار برای تامین نیازهای بشردوستانه لیبیایی های ساکن در مناطق خارج از کنترل شورای ملی انتقالی نگهداری خواهد شد البته تا زمانی که این شورا ساز و کاری معتبر، شفاف و اجرایی برای انتقال این مبالغ تدوین کند.

این در حالی است که فرانسه قبل ازاین با سرقت 128 میلیون دلار در شرایط مشابه این روزنه را باز کرده است.

اما در نهایت باسو سانگکو نماینده دائم افریقای جنوبی مانع از این اقدام امریکا شده است.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.